26.
Prosinec
PPCP

POSLEDNÍ DEN VÝSTAVY BIENNALE PPCP

PPCP

29.12.2020
V rámci aktuálních epidemiologických opatření skončila ke dni 27.12. vládní vyjímka i pro mimořádné výstavy – Rembrandt (NG), Sluneční králové (NM) a Poklady světové filatelie (NM), jejichž konání mělo status „státního zájmu“. Naše výstava trvala celých 10 dní, což znamená , že byla zřejmě nejdelší filatelistickou výstavou všech dob.
(I světové výstavy jsou maximálně 5-denní.) Přes obecný lockdown, omezení počtů lidí v sále, zavřené pokladny, vstupenky pouze on line, striktní oddělení obou výstav v Národním muzeu a padající rezervační systém přišlo takřka 3000 návštěvníků, vyprodala se většina katalogů a zaznamenáváme samé pozitivní a nadšené ohlasy. Potvrdilo se, že pro filatelistickou a zejména pro nefilatelistickou veřejnost je nový trend, který se snažíme prosadit, tedy kontextová a srozumitelná prezentace jednotlivých vzácných exponátů, tou správnou cestou, jak učinit filatelii atraktivní a hlavně inspirující. Během výstavy došly také významným osobnostem filatelistického světa v zahraničí naše katalogy a jsme velmi potěšeni jejich gratulacemi a příznivým přijetím. Dokázali jsme, navzdory všem obtížím, uskutečnit  mezinárodní filatelistický projekt (letos jediný na světě),  představit filatelii poprvé v dějinách v Národním muzeu, vydat nejlepší katalog v historii českého filatelistického výstavnictví atd.
Naším cílem je založit dlouhou tradici Biennale PPCP.  Právě skončená výstava byla jejím skvělým začátkem a brzy začneme s přípravami pro rok 2022.
další fotografie z výstavy zde