PPCP

Filatelii vnímáme jako nadčasový mezinárodní kulturní fenomén, drahocennou součást světového kulturního dědictví. Je sdílenou hodnotou a „společnou řečí“ milionů lidí z celého světa, napříč generacemi a kontinenty, jazyky a kulturami. Filatelie mj. uchovává krásné příběhy známek i jejich majitelů, umožňuje nám na ně navazovat, rozvíjet je a podílet se tak na nadčasovosti přesahující naše životy. Takto se osvědčuje již 160 let – zděděná tradice, za niž neseme odpovědnost!

Prestige Philately Club Prague byl založen 28.10.2018 u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného československého státu.

Jeho cílem je spojit přední sběratele, experty a investory ve filatelii, aby nejen svou sběratelskou aktivitou, ale i celkovým významem a kreditem své osobnosti prezentovali nejvyšší kvality a tradiční prestiž filatelie ve společnosti.

Založením PPCP se realizují ideje a cíle již dříve formulované několika českými a slovenskými osobnostmi ze světa filatelie a alternativních investic. V příhodné době růstu zájmu o filatelii po celém světě, bezprostředně po skvělém úspěchu Světové výstavy Praga 2018.


Činnost PPCP je zaměřená na realizaci cílů uvedených ve Stanovách a prezentaci tématu prestižní filatelie na veřejnosti, a to působením v mediálním prostoru, pořádáním Čtvrtletních setkání členů a Biennale PPCP.

Čtvrtletní setkání členů

je pravidelné setkání jednou za 3 měsíce počínaje únorem 2019. Je to setkání neveřejné. Členové se scházejí k diskusi mj. o tématech:

  • činnost PPCP a jeho členů a výsledky této činnosti
  • kandidáti na členství a jejich posouzení
  • obecné otázky vývoje a trendů filatelie ve světě i v tuzemsku ve sběratelském, kulturním a tržním kontextu

Na setkáních mohou být pořádány přednášky pozvaných VIP osobností naší i světové filatelie, či filatelistického trhu. Závěry a názory, které zazní na těchto setkáních jsou diskrétní a nebudou nikde publikovány.

Biennale PPCP

je veřejně přístupná výstava rarit ve vlastnictví členů, pořádaná jednou za 2 roky. První je plánovaná na říjen r. 2020. Biennale budou 2-3 denní, budou se konat v adekvátně prestižním prostoru, koncipované jako významná společenská událost s kulturním a přednáškovým programem, spojená s vydáním speciálního katalogu atd. Další informace o Biennale jsou ve Stanovách.

Collecting stamp is King of Hobbies and Hobby of Kings.


George V.