06.
Listopad
PPCP

VYŠEL KATALOG BIENNALE / A KAZETA NA LISTINU PPCP  JE DOKONČENA

PPCP

Katalog Biennale 2020 je co do obsahu, jeho zpracování a designu unikátní publikací. Prezentuje samostatné rarity ze sbírek členů tří významných klubů – Prestige Philately Club Prague, Vindobona a Club de Monte Carlo a také dva hostující exponáty – Červený mauricius Post Office a slavnou Lady McLeod, vše s textovou a obrazovou dokumentací ve vztahu k vzniku těchto rarit, vlastnickým liniím atd. Katalog nás provází i poštovně historickým projektem „500 let poštovnictví v českých zemích“ a také tematickými exponáty zaměřenými na významná vydání rakouské, britské aj. provenience.V katalogu uváděné kontexty a souvislosti jsou u nás, v mnoha případech , publikovány vůbec poprvé, srozumitelně pojednané, integrující filatelii s okolním světem, jeho dějinami a významy. To činí katalog i celou výstavu mimořádně atraktivní jak pro filatelistickou, tak i pro nefilatelistickou veřejnost. PPCP se bude ucházet o ocenění této své publikace na Světové výstavě v Tokiu.

 

Dále oznamujeme, že byla dokončena výroba ozdobné ochranné schránky pro náš klíčový dokument – Listinu PPCP.
Tato luxusní kazeta se vyznačuje unikátním designem a je vyrobena z ořechového dřeva s intarziemi z ryzího zlata. Byla věnována klubu několika jeho členy, kteří se podíleli na jejím financování.
 Děkujeme tedy J. Hanákovi, D. Kopřivovi, P. Severinovi, J. Stunovi, P. Vaňugovi a J. Krausovi. Kazeta bude vystavena na Biennale, ve vitríně věnované PPCP a navždy bude důstojným artefaktem přítomným na všech akcích klubu.