Nové zprávy

PPCP
31. LEDEN – BIENNALE NA YOUTUBE
Pro přátele filatelie a všechny zájemce, kteří neměli možnost navštívit Národní muzeum, jsme připravili video z naší výstavy.

26.12.2020 POSLEDNÍ DEN VÝSTAVY BIENNALE PPCP

29.12.2020
V rámci aktuálních epidemiologických opatření skončila ke dni 27.12. vládní vyjímka i pro mimořádné výstavy – Rembrandt (NG), Sluneční králové (NM) a Poklady světové filatelie (NM), jejichž konání mělo status „státního zájmu“. Naše výstava trvala celých 10 dní, což znamená , že byla zřejmě nejdelší filatelistickou výstavou všech dob.
(I světové výstavy jsou maximálně 5-denní.) Přes obecný lockdown, omezení počtů lidí v sále, zavřené pokladny, vstupenky pouze on line, striktní oddělení obou výstav v Národním muzeu a padající rezervační systém přišlo takřka 3000 návštěvníků, vyprodala se většina katalogů a zaznamenáváme samé pozitivní a nadšené ohlasy. Potvrdilo se, že pro filatelistickou a zejména pro nefilatelistickou veřejnost je nový trend, který se snažíme prosadit, tedy kontextová a srozumitelná prezentace jednotlivých vzácných exponátů, tou správnou cestou, jak učinit filatelii atraktivní a hlavně inspirující. Během výstavy došly také významným osobnostem filatelistického světa v zahraničí naše katalogy a jsme velmi potěšeni jejich gratulacemi a příznivým přijetím. Dokázali jsme, navzdory všem obtížím, uskutečnit  mezinárodní filatelistický projekt (letos jediný na světě),  představit filatelii poprvé v dějinách v Národním muzeu, vydat nejlepší katalog v historii českého filatelistického výstavnictví atd.
Naším cílem je založit dlouhou tradici Biennale PPCP.  Právě skončená výstava byla jejím skvělým začátkem a brzy začneme s přípravami pro rok 2022.
další fotografie z výstavy zde

21.12.2020 PRVNÍ FOTKY Z VÝSTAVY

18.12.202

Výstava „Poklady světové filatelie“ probíhá a potrvá do 8. 1. 2021. Pořádají se komentované prohlídky, velký zájem je o výstavní katalog i o vlastní známky PPCP, které jsou zde v prodeji.
Vstupenky pouze on-line na webu Národního muzea:
Informace ke vstupenkám také u Mgr. Davida Kopřivy, tel. 774261036

 

16.12.2020

Biennale PPCP bylo dnes, 16. 12. slavnostně, za přítomnosti zástupců mnoha médií, zahájeno a potrvá do 8. 1. 2021. Obdrželi jsme vládní výjimku ze současných opatření kolem covidu, a to spolu s výstavou Rembrandt v Národní galerii a výstavou Sluneční králové v Národním muzeu. Konání Biennale díky jeho mimořádnosti a neopakovatelným zahraničním zápůjčkám, dostalo statut “státního zájmu”. Zveme tedy všechny zájemce o filatelii do NM. Dodáváme, že od pátku 18. 12. bude možno zakoupit vstupenky pouze on line na webu Národního muzea. Těšíme se na Vás.

2.12.2020

Nově se výstava Biennale 2020 bude konat od 16. 12. 2020 do 3. 1. 2021 v Historické budově Národního muzea.

6.11.2020

Katalog Biennale 2020 je co do obsahu, jeho zpracování a designu unikátní publikací. Prezentuje samostatné rarity ze sbírek členů tří významných klubů – Prestige Philately Club Prague, Vindobona a Club de Monte Carlo a také dva hostující exponáty – Červený mauricius Post Office a slavnou Lady McLeod, vše s textovou a obrazovou dokumentací ve vztahu k vzniku těchto rarit, vlastnickým liniím atd. Katalog nás provází i poštovně historickým projektem „500 let poštovnictví v českých zemích“ a také tematickými exponáty zaměřenými na významná vydání rakouské, britské aj. provenience.V katalogu uváděné kontexty a souvislosti jsou u nás, v mnoha případech , publikovány vůbec poprvé, srozumitelně pojednané, integrující filatelii s okolním světem, jeho dějinami a významy. To činí katalog i celou výstavu mimořádně atraktivní jak pro filatelistickou, tak i pro nefilatelistickou veřejnost. PPCP se bude ucházet o ocenění této své publikace na Světové výstavě v Tokiu.

Dále oznamujeme, že byla dokončena výroba ozdobné ochranné schránky pro náš klíčový dokument – Listinu PPCP.

Tato luxusní kazeta se vyznačuje unikátním designem a je vyrobena z ořechového dřeva s intarziemi z ryzího zlata. Byla věnována klubu několika jeho členy, kteří se podíleli na jejím financování.

Děkujeme tedy J. Hanákovi, D. Kopřivovi, P. Severinovi, J. Stunovi, P. Vaňugovi a J. Krausovi. Kazeta bude vystavena na Biennale, ve vitríně věnované PPCP a navždy bude důstojným artefaktem přítomným na všech akcích klubu.

23.10.2020

Z dnešního jednání zástupců PPCP v Národním muzeu vyplynulo, že Biennale 2020 se uskuteční, byť v posunutém termínu. Zahájení výstavy se nyní předpokládá v prosinci t.r. až v lednu 2020. Dne 23.10. vyšly Vlastní známky PPCP, VZ TL: 0109, VZ 1000 — 1004.

V tisku je již výstavní katalog Biennale, unikátní publikace, a to obsahem i způsobem zpracování.

Dne 20.10. výstava získala záštitu prezidenta republiky.

20.10.2020

Vážení přátelé filatelie, rádi bychom Vás informovali, že Národní muzeum je zavřené prozatím do 3. listopadu 2020. Řídíme se oficiálními epidemiologickými opatřeními, které se stále mění. Je pravděpodobné, že Národní muzeum bude zavřené i po uvedeném termínu a zahájení Biennale 2020 bude posunuto.

Exponáty jsou hotové, katalog dokončen a práce na instalacích v sálech Národního muzea bez přerušení pokračují. Níže najdete několik záběrů z technických příprav výstavy.

O jakýchkoliv dalších novinkách, zejména termínu konání, budeme neprodleně informovat.

2.10.2020

I přes restriktivní opatření v  souvislosti s epidemií Covid -19 se Biennale 2020 uskuteční v plánovaném termínu 7.-22. listopadu, jak vyplynulo z jednání se zástupci Národního Muzea, které proběhlo 29.9.

Informace o možnostech konání vernisáže 6.11. a jejím možném formátu budou známy 23.10.

V rámci příprav bylo již zhotoveno přes 50 kontextových exponátů s významnými raritami do sálů B a C  a obsah více než 20 velkých vitrín v sálu  B…. https://www.ppcp.cz/biennale/plan-vystavy-a-exponaty/

Finišujeme s výstavním katalogem, designem všech 3 sálů a s programem samotné výstavy, k němuž patří komentované prohlídky, VIP setkání, spolupráce s médii atd. Náš významný partner Česká pošta s.p. bude mít na Biennale zastoupení v podobě svého velkého prodejního a informačního stánku.

Česká pošta také dne 23.9. vydala emisi dvou standardních výplatních známek a emisi Oficiálních vlastních známek ČP, celkem jako sérii známek s motivem rarit z Biennale.

Obojí vydání se setkalo s enormním zájmem filatelistické i nefilatelistické veřejnosti. Zpřítomnění Biennale a PPCP na statisících známkách České pošty považujeme za obecně prospěšný krok, mj. napomáhající hlavnímu poselství naší práce – pozvednutí veřejného povědomí o filatelii a jejích tématech.