21.
Září
PPCP

Pracovní setkání přípravného výboru Biennale 2020

PPCP

Pracovní setkání se konalo v sídle PPCP, ve Šrobárově vile.

Sešlo se zde vedení klubu s Art directorem spolupracujícího grafického studia Eternia Janem Rihakem a s Tomášem Hejdou, majitelem mediální agentury PR Mollo.

Zhodnocena byla účast PPCP na Sběrateli 2020 – prodej suvenýrových bankovek s námětem Národního muzea a Biennale byl nad očekávání úspěšný a každý návštěvník Sběratele byl i jinak informován o naší nadcházející výstavě.

Na setkání jsme probrali  emisi známek na známkách České pošty, jež pak vyšla 23.9. a také  vydání vlastních známek PPCP, které mají vyjít v říjnu.

Dále jsme utřídili informace o probíhajících přípravách na Bienále v Národním muzeu, ve všech jeho aspektech a formulovali a rozdělili úkoly, které nás ještě čekají.

Definitivní rozhodnutí, zda se z důvodů Covid 19 bude moci uskutečnit slavnostní zahájení výstavy padne při jednání s NM dne 23.10. 2020. S PR Mollo se tedy jednalo o náhradní možnosti virtuálního zahájení výstavy. Tomáš Hejda pohovořil také o připraveném mediálním pokrytí Bienále, které bude zahrnovat atraktivní vizuální informace z instalace exponátů, vstupy v prvních dnech výstavy, před ní pak mediální zprávy a upoutávky na výstavu spojené se soutěží o vstupenky a účast na komentovaných prohlídkách, atd.

Příprava  jednorámových exponátů je prakticky hotova, nyní je potřeba dokončit přípravu katalogu a tematických exponátů ve vitrínách. V katalogu budou publikovány celé kontextové exponáty týkající se jednotlivých rarit.