05.
Březen
PPCP

PŘÍPRAVY BIENNALE 2020 – 5.3. PODEPSÁNA SMLOUVA S NÁRODNÍM MUZEEM

PPCP

Praha

Přípravy  Biennale PPCP v Národním muzeu

Prezident Prestige Philately Club Prague JUDr. Tomáš Mádl a generální ředitel Národního muzea  PhDr. Michal Lukeš, Ph.D. podepsali dne 5.3. 2020 smlouvu o spolupráci PPCP a NM při přípravě výstavy Biennale PPCP s názvem „Poklady světové filatelie“. Výstava se uskuteční 7.11.-22.11. 2020. V reprezentativních sálech 2. patra Národního muzea bude vystaveno 80 až 100 jednotlivých rarit mimořádného významu ze sbírek členů PPCP, Club de Monte Carlo a vídeňské Vindobony. Jsou připraveny velkoplošné exponáty, mj. projekt „500 let poštovnictví v Čechách“ a několik dalších na téma klasické filatelie, poštovní historie a dějin filatelie.

Biennale zahájí 6. listopadu slavnostní ceremoniál. Pozvání k otevření výstavy již nyní obdržely významné osobnosti, zejména prezident ČR Miloš Zeman, monacký kníže Albert II., představitelé kultury, České pošty a samozřejmě vedení zúčastněných klubů, vystavovatelé a zástupci médií. Bude vydán luxusní výstavní katalog, Česká pošta již k Biennale připravuje serii známek, černotisk a další produkty, vyjde emise pamětních 0-euro bankovek. Proběhne reklamní a mediální kampaň, jak ve vztahu k Biennale, tak obecně k filatelii jako takové. Samozřejmé je velkorysé pokrytí celé akce v médiích, pro výstavu bude připraven TV dokument, komentované prohlídky, VIP eventy apod.

Poprvé v dějinách bude filatelie prezentována v naší nejvýznamnější kulturní instituci. Již tento fakt svědčí o růstu její důležitosti a významu v českém společensko-kulturním prostředí. Jde ale zejména o unikátní příležitost pro další inspiraci nejširší veřejnosti a pozvednutí jejího povědomí o hodnotách, historii a kráse našeho oboru.