19.
Únor
PPCP

Britská Guyana vystavena v Londýně

PPCP

London

Během světové výstavy poštovních známek London 2022 zpřístupnila v únoru 2022 firma Stanley Gibbons expozici věnovanou jednocentové známce Britské Guayany z roku 1856 (https://www.stanleygibbons.com/collecting-stamfps/one-cent-magenta).

Tato expozice byla otevřena v prvním patře prodejny Stanley Gibbons a bylo jí možno navštívit bez předchozí rezervace. Výstava byla připravena tak, aby bavila i děti, a proto byl její součástí i komiks o sbírání známek. Osvědčení této strategie potvrzovalo složení návštěvníků výstavy, kdy jejich nemalý podíl tvořily rodiny s dětmi, pro které byla tato známka důvodem k výletu do míst, kam by jinak asi nepřišly.

Firma připravila pro návštěvníky i řadu suvenýrů, od klíčenek přes odznaky až po kvalitně zhotovené tisky této známky. I ty byly zejména malými návštěvníky hojně vyžadovány a rodiči pořizovány. Až do konce dubna 2022 stále ještě běží možnost získat prostřednictvím tzv. NFT podíl na této legendární známce (viz klubový email PPCP ze dne 15. 12. 2021).

 

 

Doslova jen několik desítek metrů od Britské Guyany mohli návštěvníci akce zavítat do kostela „St. Clement Danes Church“, který je ústředním chrámem Royal Air Force. Zde jsou uctěni i čs. příslušníci Britského královského letectva. Návštěvu tohoto pěkného kostela mohu vřele doporučit.

Lubor Kunc