19.
Leden
PPCP

Výstava Dubaj

PPCP

Dubai

Zakládající člen PPCP, pan Vít Vaniček, získal za svůj exponát „Poštovní historie Českých zemí od počátku do roku 1867“ na filatelistické výstavě Emirates 2022 World Stamp Exhibition velkou zlatou medaili. Jeho exponát byl spolu s americkým exponátem pana Sandeepa Jaiswala zabývajícím se celinami Britské Indie nominován na cenu pro nejlepší zahraniční exponát výstavy (Grand Prix International). Hlasování jury následně rozhodlo o vítězství českého vystavovatele.

I ostatní české exponáty patřily ke špičkám svých výstavních tříd a můžeme směle říci, že česká filatelie patřila na výstavě Emirates 2022 k nejúspěšnějším účastníkům.

Výstava Emirates 2022 se konala jako historicky první mezinárodní filatelistická výstava v Dubaji od 19. do 23. ledna 2022. Účastnili se jí vystavovatelé z 27 zemí všech pěti kontinentů. Výstava proběhla přímo v areálu EXPO 2020 v Dubaji a byla doprovodnou akcí světové výstavy EXPO.

Podrobnější informace o výstavě vč. kompletních výsledků jsou dostupné na webové stránce http://www.emirates2022.com/

 

Vít Vaniček přebírá velkou zlatou medaili za svůj exponát vystavený na Emirates 2022 z rukou (zleva) Bernarda Bestona, prezidenta FIP a předsedy výstavní jury, Abdulla Khoory, prezidenta Filatelistického svazu Spojených arabských emirátů a Obaida Al Qatamiho, člena představenstva poštovní správy Emirates Post Group.

Vít Vaniček přebírá cenu pro nejlepší zahraniční exponát výstavy Emirates 2022 (Grand Prix International) z rukou Omara Mohammada Ahmada, generálního sekretáře výstavy