03.
Duben
PPCP

Zpráva ze Světové výstavy HUNFILEX 2022 Budapest

PPCP

Budapešť

Ve dnech 31. března až 3. dubna se v Budapešti konala Světová výstava poštovních známek (www.hunfilex2022.com). Zařazeny byly výstavní třídy šampionů, tradiční filatelie, poštovní historie, fiskální filatelie, tematické filatelie, otevřená, jednorámových exponátů a literatury. Na 1.292 plochách se představilo 201 exponátů vícerámových, 47 jednorámových a 52 ve třídě literatury.

Z České republiky se soutěže zúčastnili 3 vystavovatelé z řad PPCP, kteří za své exponáty obdrželi následující hodnocení: Peter Severin: Známky a razítka na Slovensku v letech 1850-67 – 90 b (zlatá); Jiří Kraus: Nalezení Antarktidy – Následné objevování dalších informací z této oblasti – 90 b (zlatá).

P. Severin díky bodovému ohodnocení získali možnost rozšířit exponát na 8 rámů. J. Kraus v Otevřené třídě obdržel nejvyšší počet bodů ze všech v ní soutěžících exponátů.

V čestném dvoře byl představen zúžený exponát V. Vaníčka Poštovní historie Českých zemí od počátků do roku 1867.

Výsledky lze nalézt na webu: https://www.hunfilex2022.com/#/client/exhibition/palmares Výstava se konala se v konferenčních částech fotbalového stadionu v Budapešti a byla rozložená ve čtyřech poschodích.

Výstavu jsme využili i k propagaci nadcházející výstavy v Liberci a hodně aktivních účastníků mezinárodních výstav o ni už projevovalo zájem. Setkali jsme se i s nejvyššími představiteli FIP a FEPA a o naší výstavě s nimi diskutovali a podepsali dohodu s FIP o uznání bodového hodnocení exponátů na dalších světových výstavách.

Jiří KRAUS